• hudebni-oborCestou kolem Základní umělecké školy vás zastavují tóny, které se linou z pootevřených oken… Zavřete oči a nasloucháte. Rozeznáváte, že tóny nejsou všechny stejné. Některé jsou ještě opatrné, nesmělé – to jak se děti prvně dotýkají strun či kláves nástroje nebo rozeznívají písničkou své slavíčky. Jinde už zazní jasný tón zkušenějšího hráče, který pod svýma ručkama pomalu, ale jistě, vytváří kouzelný svět Paní Hudby. První pokusy bývají jen krátké a váhavé, ale po letech setkávání se s nástroji a učiteli – hudebníky – malují děti své příběhy pestrobarevnou paletou zvuků. Z našich malých muzikantů snad jednou vyrostou ti, kteří budou učit milovat hudbu i vás ostatní, kteří jí jen nasloucháte. Vždyť bez hudby a písniček by bylo na světě přece smutno.

  • tanecni-oborVejít do Základní umělecké školy, to znamená překročit práh všedních dní. Pestrobarevná paleta vás vtáhne do světa, který si můžete jen stěží představit černobílý… A tak i když venku prší, u nás je stále barevno a veselo – přesně tak, jak si to přejí naši malí malíři. Ve výtvarném oboru děti využívají svoji jedinečnou fantazii a tvořivost, jejich tvorba vás chodbami školy zavede do výtvarného ateliéru, kde pod citlivým vedením zkušených výtvarníků vznikají ta nejúžasnější díla. Díla z tradičních i méně tradičních materiálů, později se stále větším důrazem na vlastní originalitu. Stačí nahlédnout – sami uvidíte…
  • dramaticky-oborChcete „si hrát“ nebo jen „chcete hrát“? A na co si dnes budeme hrát? Nebo koho a co budeme dnes hrát? Bude to hra veselá či smutná? Naučíme se smát i plakat? Zapamatujeme si ten dlouhý text? Stačí umět polovinu a tu druhou zkusit improvizovat? Nebo si napíšeme svoje vlastní dílo? Je lepší básnička nebo próza?
    Tak tohle všechno a ještě spousty dalšího se děti učí v literárně dramatickém oboru. Občas si také zazpívají a zatančí – to vše musí přece herec zvládnout! K tomu ještě nezamotat se do opony, nespadnout z jeviště, na nic nezapomenout, a když zapomene, tak musí přece umět dělat, jakože to tak má být – prostě přesvědčivě HRÁT! Tak pozor, opona už se zvedá…
  • tanecni-obor„Á dva, tři; druhá, dva tři; grand plié, demi plié…“
    Zdá se vám, že nerozumíte? To naše malé baletky a tanečnice hned ví, co bude následovat, když se z baletního sálu ozve francouzština! K tomu trikoty, špičky a piškoty, krásná tylová balerínka… Hodina klasiky může začít! Potom trocha lidovek nebo hip-hopu – záleží, čím dnes pan učitel či paní učitelka malé tanečníky překvapí… Zkrátka protáhnout tělo, k tomu dobrá hudba a hned je veselo! Naučit se choreografii, být včas na svém místě a při tom všem vnímat hudbu, cítit se skvěle a ještě se tak i tvářit – to vše umíme v našem tanečním oboru...

Organizace výuky v měsíci červnu

Publikováno v Nezařazeno

Vážení rodiče,
věnujte prosím zvýšenou pozornost informacím ohledně průběhu výuky v měsíci červnu.
Z důvodu plánované kompletní rekonstrukce budovy ZUŠ bude výuka probíhat následovně:
 
HUDEBNÍ OBOR
Výuka v týdnu 11. 6. -15. 6. dle domluvy s jednotlivými pedagogy. V dalším týdnu bude probíhat pouze ve dnech 18. 6. - 20. 6. - většina učitelů již musí mít vyklizené učebny, z přízemí budovy budou vystěhovány všechny klavíry již 15. 6. do náhradních prostor v ZŠ Na Lukách. Z tohoto důvodu není možné zajistit řádnou výuku, a proto ji jednotliví pedagogové zajistí náhradním programem, který sdělí svým žákům.
Hudební nauka žáků p.uč. Petra Mazala se příští týden koná v úterý 19.6. a středu 20.6., a to vždy ve 14 hod a 15 hodin (bez ohledu na skupiny - žáci si mohou zvolit termín - pan učitel půjde s žáky mimo budovu ZUŠ)
 
V týdnu od 25. 6. již nebude budova ZUŠ, Čsl. armády 347, přístupna vůbec a náhradou tak nabízíme účast na "Výletě ZUŠ - Pochod naučnou stezkou kolem Poličky", který se koná 26.6.2018. Bližší informace dodáme v brzké době prostřednictvím elektronických žákovských knížek a také prostřednictvím webových stránek naší školy (předpokládaný čas výletu 9.00 - 15.00). Souhlas s účastí Vašeho dítěte na tomto výletě potvrďte písemně v žákovské knížce svého dítěte do 20. 6. 2018.
 
VÝTVARNÝ OBOR
Výuka v týdnu od 11. 6. - 15. 6. probíhá normálně dle platných rozvrhů. V dalším týdnu pak PRO VŠECHNY ŽÁKY VÝTVARNÉHO OBORU proběhne výuka VE STŘEDU 20. 6., kdy mají pedagogové pro žáky připraven program na zahradě ZUŠ. Mladší žáci od 14 do 15.30 hod, starší žáci pak od 15.30 do 17 hodin. Akce se koná POUZE ZA PŘÍZNIVÉHO POČASÍ. V případě deště nejsme z bezpečnostních důvodů schopni zajistit výuku v budově ZUŠ, protože výtvarný atelier musí být kompletně vystěhován z důvodu plánovaného vnitřního zateplení a instalace vzduchotechniky. V případě nejasností nás neváhejte kontaktovat.
Děkujeme za pochopení.
  
LITERÁRNĚ-DRAMATICKÝ OBOR a TANEČNÍ OBOR
Výuka těchto oborů probíhá dle rozvrhů či podle domluvy s jednotlivými pedagogy. Oba tyto obory mají před sebou závěrečná vystoupení a výuka tak může být přizpůsobena těmto představením (např. zkoušky v Tylově domě či Divadelním klubu). Bližší informace poskytnou vyučující těchto oborů. 
 
Vysvědčení budou vydávána 29. 6. 2018 v tělocvičně ZŠ Na Lukách (vstup od dopravního hřiště) od 8.30 do 10.30, a to pro VŠECHNY OBORY! 
 
Děkujeme za pochopení a budeme se na vás těšit po prázdninách snad již v opravené budově!
Vedení ZUŠ Bohuslava Martinů Polička