• hudebni-oborCestou kolem Základní umělecké školy vás zastavují tóny, které se linou z pootevřených oken… Zavřete oči a nasloucháte. Rozeznáváte, že tóny nejsou všechny stejné. Některé jsou ještě opatrné, nesmělé – to jak se děti prvně dotýkají strun či kláves nástroje nebo rozeznívají písničkou své slavíčky. Jinde už zazní jasný tón zkušenějšího hráče, který pod svýma ručkama pomalu, ale jistě, vytváří kouzelný svět Paní Hudby. První pokusy bývají jen krátké a váhavé, ale po letech setkávání se s nástroji a učiteli – hudebníky – malují děti své příběhy pestrobarevnou paletou zvuků. Z našich malých muzikantů snad jednou vyrostou ti, kteří budou učit milovat hudbu i vás ostatní, kteří jí jen nasloucháte. Vždyť bez hudby a písniček by bylo na světě přece smutno.

  • tanecni-oborVejít do Základní umělecké školy, to znamená překročit práh všedních dní. Pestrobarevná paleta vás vtáhne do světa, který si můžete jen stěží představit černobílý… A tak i když venku prší, u nás je stále barevno a veselo – přesně tak, jak si to přejí naši malí malíři. Ve výtvarném oboru děti využívají svoji jedinečnou fantazii a tvořivost, jejich tvorba vás chodbami školy zavede do výtvarného ateliéru, kde pod citlivým vedením zkušených výtvarníků vznikají ta nejúžasnější díla. Díla z tradičních i méně tradičních materiálů, později se stále větším důrazem na vlastní originalitu. Stačí nahlédnout – sami uvidíte…
  • dramaticky-oborChcete „si hrát“ nebo jen „chcete hrát“? A na co si dnes budeme hrát? Nebo koho a co budeme dnes hrát? Bude to hra veselá či smutná? Naučíme se smát i plakat? Zapamatujeme si ten dlouhý text? Stačí umět polovinu a tu druhou zkusit improvizovat? Nebo si napíšeme svoje vlastní dílo? Je lepší básnička nebo próza?
    Tak tohle všechno a ještě spousty dalšího se děti učí v literárně dramatickém oboru. Občas si také zazpívají a zatančí – to vše musí přece herec zvládnout! K tomu ještě nezamotat se do opony, nespadnout z jeviště, na nic nezapomenout, a když zapomene, tak musí přece umět dělat, jakože to tak má být – prostě přesvědčivě HRÁT! Tak pozor, opona už se zvedá…
  • tanecni-obor„Á dva, tři; druhá, dva tři; grand plié, demi plié…“
    Zdá se vám, že nerozumíte? To naše malé baletky a tanečnice hned ví, co bude následovat, když se z baletního sálu ozve francouzština! K tomu trikoty, špičky a piškoty, krásná tylová balerínka… Hodina klasiky může začít! Potom trocha lidovek nebo hip-hopu – záleží, čím dnes pan učitel či paní učitelka malé tanečníky překvapí… Zkrátka protáhnout tělo, k tomu dobrá hudba a hned je veselo! Naučit se choreografii, být včas na svém místě a při tom všem vnímat hudbu, cítit se skvěle a ještě se tak i tvářit – to vše umíme v našem tanečním oboru...

Výlet ZUŠ

Publikováno v Nezařazeno

Vážení rodiče, 
dnešním dnem byla budova ZUŠ předána stavební firmě a započne prázdninová rekonstrukce budovy, o které jsme Vás již informovali. 

Zbývající výuka hudebního a výtvarného oboru bude nahrazena výletem "Naučnou stezkou kolem Poličky". Ten proběhne v úterý 26.6.2018, délka trasy bude přizpůsobena mladším dětem. Sejdeme se v 9 hodin před budovou ZUŠ, návrat je plánován cca ve 14 hodin. S sebou prosíme svačinu, pití a špekáčky na opékání, které proběhne v cíli trasy - u přehrady. Zde si děti mohou zakoupit i drobné občerstvení v bufetu, proto doporučujeme nějaké menší kapesné. UPOZORŇUJEME, ŽE VÝLET SE V PŘÍPADĚ DEŠTĚ NEKONÁ! 
 
Pokud se Vaše dítě výletu zúčastní, prosíme, abyste o tomto informovali svého třídního pedagoga, abychom měli představu, kolik dětí se na výlet chystá. Zároveň Vás prosíme o vyplnění souhlasu, který jsme posílali v emailu. Ten nám dítě předá v den konání výletu. Děkujeme za spolupráci.
 
 Připomínám, že předávání vysvědčení proběhne hromadně v pátek 29.6.2018 od 8.30 do 10.30 v prostorách tělocvičny ZŠ Na Lukách (boční vchod od dopravního hřiště). Žáci tanečního oboru si přeberou v tanečních sálech, jak jsou zvyklí.
Děkujeme za spolupráci